Kolonie i Obozy

Kolonie i obozy wędrowne

Obóz wędrowny Magura ** Beskid Niski rejon zachodni

Letni obóz wędrowny "MAGURA" to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną odkryć dzikie piękno Beskidu Niskiego. Ten rejon, bogaty w zarośnięte cmentarze, kolorowe cerkwie i rozległe łąki, zapewnia niepowtarzalne doświadczenia. Wędrując od Przełęczy Tylickiej aż po tereny dawnej Łemkowszczyzny, uczestnicy obozu odwiedzą malownicze doliny i cmentarze – świadectwa Wielkiej Wojny. Obóz MAGURA, przeznaczony dla osób z doświadczeniem w górskim wędrowaniu, oferuje noclegi głównie w namiotach i studenckich bazach namiotowych, z różnorodnymi i wyzywającymi trasami, gdzie uczestnicy będą często nosić plecaki, zawsze z uwzględnieniem warunków atmosferycznych.

Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Szklarska Poręba Obóz wędrowny
Zakwaterowanie:
Śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych
Wyżywienie:
Trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników.
Dojazd:
Autokarem lub busem.
Wiek:
od 13 do 18 lat
Symbol oferty:
SW-27083
kolonie i obozy - kontakt
+ 48 22 785 01 01
+ 48 22 785 04 04
Pracujemy: od poniedziałku
do piątku w godz. 9.00-17.00

Terminy i ceny - ostatnia data aktualizacji terminów i dostępności miejsc: 2024-11-20 16:45

kod termin dni cena sprzedaż
XMA/WE6 05.08 - 14.08.2025 10 2570.00 2794.00 PLN rezerwuj
Promocja: P01-First Minute

Aby dokonać rezerwacji danego terminu - kliknij w przycisk "rezerwuj"

Cena zawiera:
  • Zakwaterowanie – 9 noclegów
  • Wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli)
  • Wyżywienie
  • Bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do parków narodowych
  • Opiekę kadry
  • Ubezpieczenie TUiR UNIQA (NW - 5000 PLN)
  • Podatek VAT. 
Cena nie zawiera:
  • Dopłat transportowych (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta)

Program i opis oferty

TRASA
Podczas obozu odwiedzimy Królewski Sanok (zamek, Galeria Beksińskiego i Skansen Budownictwa Ludowego) oraz przejdziemy niezwykłą trasą: Muszyna - Izby - Regietów - Dujawa - Radocyna - Wołowiec - Grab - Krempna - Tylawa - Chyrowa

SKALA TRUDNOŚCI

  • Trasa średnio-trudna ** ze względu na charakterystykę szlaków, na wędrówki chodzimy najczęściej z plecakami.
  • Trasy są różnorodne, raczej długie, lub ze znacznymi ekspozycjami. Prosimy o rozsądek i umiar przy pakowaniu.
  • Którędy pójdziemy uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów.
  • Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami.
  • W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*

KADRA
Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest między innymi od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które „korzystają z transportu”, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie*. Proponowane trasy realizujemy w kierunku podanym lub odwrotnym. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach.

Beskid Niski to jeden z ostatnich dzikich rejonów naszego kraju, gdzie obok siebie znajdziemy zarośnięte cmentarze, kolorowe cerkwie oraz bezmiar łąk. Podczas obozu MAGURA zwiedzimy zachodnią część Beskidu Niskiego, zaczynając naszą wędrówkę od przekroczenia jego granicy w rejonie Przełęczy Tylickiej, a kończąc na terenach dawnej łemkowszczyzny, w rejonie Dukli. Odwiedzimy tereny dawnych wsi, malownicze doliny, cerkwie oraz cmentarze - pomniki z czasów Wielkiej Wojny.

MAGURA to obóz polecany osobom z pewnym doświadczeniem w górskim wędrowaniu. Śpimy głównie w namiotach oraz czasami w studenckich bazach namiotowych.. Ze względu na charakterystykę obozu, na wędrówki najczęściej chodzimy z plecakami. Prosimy o umiar i rozsądek przy pakowaniu. Trasy są różnorodne, raczej długie lub ze znacznymi ekspozycjami. Oczywiście jak zawsze realizacja trasy obozu jest zależna od warunków atmosferycznych.

TRANSPORT

  • 1 dzień wyjazd wg rozkładu jazdy, start obozu -  MUSZYNA pierwszego dnia obozu, godz. 18:30 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
  • 2-9 dzień realizacja trasy obozu wędrownego
  • 10 dzień śniadanie+suchy prowiant, wyjazd z DUKLA ostatniego dnia obozu, godz. 9:30 , przejazd przez Polskę wg rozkładu jazdy 

Miejsce startu i Mety mogą ulec zmianom, w takim przypadku osoby z dojazdem własnym będziemy informować. Dodatkowo na ok 3 dni przed rozpoczęciem obozu będzie się z Uczestnikami (rodzicami) kontaktował*) kierownik obozu - można przygotować pytania na które chętnie odpowie, przypomni co zabrać i o której wyjazd. 
*) Jest to procedura zwyczajowa i staramy się to robić regularnie, jednak nie do każdego udaje nam się dodzwonić.

W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną.  Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Sosnowca, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.

INFORMACJE DODATKOWE

Proponowane min. kieszonkowe – ok. 150 PLN.

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom.
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna*. Na obozach: „SKALNIAK”, "HARNAŚ" i "SZWEJK" – obowiązkowo należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty (zalecane również na obozach "HALNY" i "DIABLAK").
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.

 Organizatorem obozu jest  R3B.PL Klub Podróżnika Ireneusz Bejger. Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego nr 08/11.

* Dotyczy osób niepełnoletnich

ZAKWATEROWANIE:
Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie – śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem.

CO JEMY:
Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad.

Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy.

Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść.

Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań.

miejsce adres wyjazd powrót cena
Białystok Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c, przy McDonald's 23:30 04:00 240,00 zł.
Uwagi: wyjazd dzień przed rozpoczęciem obozu powrót dzień po zakończeniu obozu
Bydgoszcz Stacja paliw ORLEN ul. Fabryczna 21 (róg Kamiennej) 04:15 23:30 220,00 zł.
Częstochowa Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Południe) 10:15 17:15 140,00 zł.
Dojazd własny Adres obiektu dostępny przy ofercie. Szczegóły dowozu i odbioru uczestnika do uzgodnienia. 0,00 zł.
Gdańsk Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4) 01:30 02:00 260,00 zł.
Uwagi: powrót dzień po zakończeniu obozu
Gorzów Wielkopolski Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) McDonald's 04:15 23:15 220,00 zł.
Grudziądz Stacja paliw CIRCLE-K Stare Marzy, ul. Świecka 36 03:15 00:30 260,00 zł.
Uwagi: powrót dzień po zakończeniu obozu
Kielce Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 08:50 18:50 140,00 zł.
Koszalin Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami) 00:40 03:00 280,00 zł.
Uwagi: powrót dzień po zakończeniu obozu
Kraków Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4 14:25 13:15 100,00 zł.
Kutno A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ  07:15 20:30 220,00 zł.
Legnica S3 MOP Kochlice Zachód, kierunek Wrocław przy McDonald's 07:00 20:30 200,00 zł.
Lublin Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 05:00 22:45 200,00 zł.
Łódź A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Katowice przy McDonald's 08:00 19:30 200,00 zł.
Mława Stacja paliw Orlen, ul. Płocka 18/19 03:15 23:55 220,00 zł.
Nisko Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1  06:15 21:25 200,00 zł.
Olsztyn Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe 02:00 01:10 280,00 zł.
Uwagi: powrót dzień po zakończeniu obozu
Opole Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (wyjazd DK46 k. Wrocław) 09:30 18:00 120,00 zł.
Piotrków Trybunalski Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43 08:45 19:00 200,00 zł.
Polkowice Parking przy McDonald's, ul. Młyńska 12 06:30 21:00 200,00 zł.
Poznań Dworzec Poznań Główny PKP peron - bezpośrednio przy pociągu IC OSTREWA rel. Szczecin - Kraków 08:40 19:22 220,00 zł.
Radom S7 MOP Zakrzew Zachód kierunek Kraków 07:45 19:55 200,00 zł.
Rzeszów Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46 07:20 20:20 160,00 zł.
Siedlce Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43  02:30 01:00 220,00 zł.
Uwagi: powrót dzień po zakończeniu obozu
Słupsk Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a  23:10 04:30 280,00 zł.
Uwagi: wyjazd dzień przed rozpoczęciem obozu powrót dzień po zakończeniu obozu
Sosnowiec Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy (plac przesiadkowy) 12:15 15:30 100,00 zł.
Szczecin Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga 03:00 00:30 240,00 zł.
Uwagi: powrót dzień po zakończeniu obozu
Toruń Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) 05:30 22:15 220,00 zł.
Warszawa Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką 06:00 21:30 200,00 zł.
Włocławek A1 MOP Machnacz Południe, stacja paliw ORLEN przy McDonald's 06:30 21:15 220,00 zł.
Wrocław Bielany Wrocławie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 (przy Pizza Hut / Starbucks) 08:00 19:30 140,00 zł.
Zambrów Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31 00:15 03:15 240,00 zł.
Uwagi: powrót dzień po zakończeniu obozu
Zielona Góra S3 MOP Racula, stacja paliw ORELN, kierunek Legnica 05:30 22:00 200,00 zł.
Oferta własna lub w sprzedaży agencyjnej.